F// Smoleńska mgła …

… dziś – 10 grudnia 2013 – dopisuję kolejny odcinek tego diariusza…myślę, że nie tylko ja…
zapis – od kwietnia 2010 – chronologiczny…

   … minęły trzy lata… tego dnia (10.04.2013) raport Zespołu Parlamentarnego – niezależnego zespołu ekspertów – wynikami naukowych badań obnaża kłamstwa raportów Anodiny i Millera.

Reakcja kłamców jest prosta – wyśmiać Naukę i zdezawuować lub nawet – jak wykazuje ZP – ukryć dowody. Przecież – NIC SIĘ NIE STAŁO. 

Reakcja mediów do tej pory współuczestniczących w nagonce na ludzi usiłujących dotrzeć do Prawdy i rzucających potwarz na poległych – jest wciąż np. taka jak na filmie przedstawionym na You Tube.. 

Ktoś, kto zamierza dyskutować z przedstawionymi ekspertyzami bez zapoznania się z nimi, lub na podstawie zlecenia lub tzw. „wewnętrznych przekonań” lub proponować głosowanie sms- lub sondaż dla pospólstwa kto winien lub – co już  widać w postawie „dyżurnych” objaśniaczy Pisma – siać w dalszym ciągu kłamstwa w mediach – niech występuje pod swoim imieniem i nazwiskiem (nie lipnym pseudonimem lub służbowym kodem/ksywą agenturalnie przypisaną) i po dokładnym zapoznaniu się z raportem Zespołu Parlamentarnego przedstawionym w Sejmie na konferencji prasowej w dniu 10.04.2010.

___________________________________

DZIS (10.XII.2012) – KOLEJNA ROCZNICA SMUTKU… 

… minęło 32 miesiące skutecznego niewyjaśniania… słychać było tylko trzaski pękającego mitu pancernej brzozy i nawoływania jego wielbicieli – jak to oni walczą o sprowadzenie do kraju czegoś co tak spontanicznie wtedy oddali… prawie trzyletnia walka z sobą……… to chyba musi być trudne…

DZIS (10.I.2012) – KOLEJNA ROCZNICA SMUTKU… na Zegarze polskiej Historii minął 21 miesiąc skutecznego niewyjaśniania Narodowi owianej tajemniczą i nierozwiewalną dla niektórych mgłą smoleńskiej tragedii. To, po wczorajszych (9.I.2012) rewelacjach, z hukiem pistoletowego strzału odkrytych mediom przez prokuratora Mikołaja Przybyła kolejna porażka zakłamania w walce z Prawdą… Prawdą, która nas i tak, prędzej czy później – wyzwoli!

_________________________________________________

To może sztuka robić wszystko tak, by nikt nie zauważył, że nie robi się nic, ale taka „sztuka” nie wzbudza już podziwu. Wzbudza natomiast graniczące z pogardą pytanie: czemu aż tak trudno niektórym ludziom dążyć z honorem do prawdy? Może nie wiedzą, co to „Honor”?

… ” minęło prawie 100 dni od katastrofy smoleńskiej, zapowiedziano spokojnie kolejnych 500, 1500 itd … wczoraj wybrano marszałka, kilka dni temu historyk został Prezydentem mojego kraju… jak wielki spokój i … cisza… ? Po trzech latach pokrzykiwania, napastliwości, braku kultury – nareszcie upragniony Cud… ?  … a wszystko jakby – we mgle… „

Te słowa zapisałem 4 lipca 2010, po pełnej oszczerstw, kłamstwa i podłości kampanii.Dziś, w rocznicę katyńsko-smoleńskiej tragedii, gdy czytam mój wiersz „Smoleńska mgła …” –nie zastanawiam się, jak prawdziwie „pytyjskie” były wtedy moje słowa, i jak boleśnie prawdziwe są i teraz… ? Jesteśmy wciąż świadkami Wielkiej Kreacji, lecz powoli ustają brawa, którymi oszołomiona publika fetowała autorów scenariusza i aktorów…

Myślę, że Polacy czujący odpowiedzialność za to, by Polska była Polską, a nie jakąś Niby-Cudo-Landią zastanawiają się jednak – czemu rozmyślania towarzyszące słowom takim jak moje wciąż, po tylu miesiącach muszą wydawać się coraz bardziej prawdziwe!? Gdzie kres kłamstwa, zaniedbania, przeinaczenia i podłości!?  (08.04.2011)

______________________

Wiersz pt: „Smoleńska mgła …”

 

.

5 komentarzy do “F// Smoleńska mgła …”

 1. 08 Kwi 2011 @ 8:58 pm United StatesJola Poland

  10 kwietnia…
  NIE wybieram się na Krakowskie Przedmieście ani nigdzie indziej.
  Nie idę manifestować ani po jednej ani po drugiej stronie.
  Będę w skupieniu i smutku z szacunkiem wspominała tych ….co odeszli.
  W poniedziałek pójdę do pracy w trosce o przyszłość swoją i kraju bo …KOCHAM CIĘ OJCZYZNO JAK MATKĘ! i „mgła” mi w tym NIE przeszkodzi.

  Pewnie patetycznie ale czy w tych dniach godzi się inaczej?

  Może to przeznaczenie
  „Pytasz mnie, co właściwie Cię tu trzyma
  Mówisz mi, że nad Polską szare mgły
  Pytasz mnie, czy rodzina, czy dziewczyna
  I cóż ja, cóż ja odpowiem Ci

  Może to ten szczególny kolor nieba
  Może to tu przeżytych tyle lat
  Może to ten pszeniczny zapach chleba
  Może to pochylone strzechy chat…”

 2. 08 Kwi 2011 @ 9:22 pm United StatesJola Poland

  Ten wiersz …jeśli mogę …proszę 10 kwietnia zamieścić na pierwszej stronie Pana bloga na honorowym miejscu.
  Jeśli mogę? i niekoniecznie z moim komentarzem Jeśli nie …to przepraszam za śmiałość.

 3. 09 Kwi 2011 @ 12:45 pm United StatesJola Poland

  Zapory na Krakowskim Przedmieściu ustawione a …Prawda gdzie?

  „Przemija tylko to, co jest kłamliwe. Dla prawdy śmierć nie istnieje.”

 4. 14 Cze 2011 @ 3:16 pm United Statespiegusek Poland

  Po tragedii smolenskiej po raz pierwszy od smierci taty i brata ubrałam sie na czarno i tak trwałam do końca żaloby narodowej , zatopiona w trwodze, smutku, rozmyślaniach nad Tymi, ktorzy odeszli już na zawsze.
  A teraz zawsze gdy jestem w Warszawie, wstępuję na chwilkę do Kościoła, do harcerskiego krzyża i nie raz cichutko zakwili moja dusza. Dziękuje Opatrzności, że przy krzyżu tak spokojnie.

 5. […] zapiski z dziennika po 10 kwietnia 2010 (F//Smoleńska mgła … […]

>> Do autora

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.