F// Jan Paweł II i Symbole…

>To jest autentyczne i prawdziwe: Odsłon: (02 07 2011) 7896 Komentarzy: 41 ……. ale kłamliwie stwierdzenie > „Autor usunął profil” – jest do dziś w necie! Tak napisano przy artykule i komentarzach do niego na portalu Wiadomości24 gdzie 02,04,2009 zamieściłem ten artykuł. Zmieniono go wtedy prawie w calości, a podpisano moim nazwiskiem! Przywrócono pierwotną treść dopiero po kilkunastu godzinach, po protestach Kolegów Dziennikarzy. Stwierdzenie, ze sam usunąłem profil jest kłamstwem– a prawdą to, że zostałem po tych protestach pozbawiony możliwości logowania się, a tym samym – wbrew Prawu Prasowemu –  możliwości polemiki. To nic. Podobnie jednak podawano też przy innych profilach Autorów, którzy odeszli na znak solidarności ze mną lub „ukrywano” lub po prostu kasowano ich wpisy. To kłamstwo i rozbój działy się na zbierającym profity za reklamy zarządzanym przez zachodni koncern portalu informacyjnym, gdzie pisali tacy jak ja – nie otrzymujący za to żadnego wynagrodzenia – Dziennikarze Obywatelscy. Nikt nas, z instytucji i stowarzyszeń odpowiedzialnych za przestrzeganie prawa, nie wziął w obronę, nikt z redakcji portalu – nie przeprosił. Przyjrzyjcie się dobrze, czy obecnie, w epoce świętowania odzyskanej „wolności słowa” w opanowanych politycznie mediach nie działa „przypadkiem” obrzydliwa tak kiedyś i bezkarna i dziś cenzura i samowolka? Czy to ma być ten obraz tzw po-Demokracji typu „Nic się nie stało”…? … Pamiętajmy o tym, że Ojciec Święty, którego autorytetem „podpiera się” niejeden dzisiejszy socjotechnik – był iskrą, która niosła Wolność – nie tylko nam.. dawał nam Wzór, a my… ? Zauważamy to?

 

____________________________________

Jan Paweł II… i Symbole…

2009-04-02 12:08, aktualizacja: 2009-04-05 10:41:42

2 kwietnia, ogromna część populacji ziemskiej pogrąża się w smutku. To rocznica odejścia Symbolu. Prawdziwego. Ze spiżu!

Symbole. Jak ważne są dla Polski! Jak różne.

Ten Symbol będzie trwał. To nasza Historia. Historia Świata i Polski, naszego kraju! Ten Pomnik naszej Historii jakże wyrasta nad codzienne gdakanie kurnika, rozwrzeszczane ludzką podłością, pychą, małością.

Symbol trwać będzie – bo jego siłą jest PRAWDA, Prawdziwość potwierdzona całym Jego życiem, działaniem, postępowaniem.

Tym którzy mówią dziś, że Historia nie jest nam ważna, bo liczy się tylko przyszłość – Symbol próbował tłumaczyć, że bez korzeni, bez Historii, bez Prawdy – nie ma Narodu. Nie ma Polski i Polaków.
Mówił, jak tylko doświadczony wiedzą tysiącleci wizjoner, poeta potrafi, że tylko Prawda nas wyzwoli. Przyniesie przyszłość Ziemi, Tej Ziemi!

Przeczytaj wiersz „Ziemi, tej Ziemi…

Tym, którzy od tylu już lat, zamiast osuszyć raz na zawsze i dać przejście Prawdzie i Historii, próbują przykryć bagno (tkwiące w IPN – przyp. mkd) betonem, a dziś, jak od wielu lat i zapewne w przyszłości, zechcą się fotografować na tle Symbolu, nosić w klapie jego podobiznę i wychwalać Jego wartość, wszystkim tym, których Jego autorytet wyniósł na piedestał – Symbol mówi:

Prawda was wyzwoli! Powiedzcie Prawdę!

Całą prawdę Nie guano-kurnikową prawdę. Uwolnijcie Historię. Bądźcie sobą. Bądźcie Prawdziwi. Bądźcie Symbolami. Spiżowi nie zrobią szkody gołębie i całe guano kurnika. Spiż trwa. Polsce potrzeba Symboli. Ze spiżu. Jeśli chcecie być Symbolami – bądźcie ze spiżu, nie ze styropianu.
Przeczytaj wiersz „Styropian”

Tyle Ewangelii w Dniu tak ważnym dla mnie, Polaka.

_______________ mkd
Maciej Krzysztof Dąbrowski
02.04.2009

__________________________________

… a potem był Smoleńsk… i jest to co jest… (02.04.2012)

2 komentarze do “F// Jan Paweł II i Symbole…”

 1. 03 Lip 2011 @ 5:41 pm United StatesJola Poland

  Aby powiedzieć prawdę trzeba mieć odwagę, honor, uczciwość i poczucie odpowiedzialności a przeszkadza nam w tym …nasz własny egocentryzm.
  Teraz mamy pozory prawdy i to czyni najgorsze zło bo w niego wierzymy .
  Widzimy prawdę tam gdzie nam wygodnie i widzimy prawdę tam gdzie ją widzi większość.
  Umiłowanie prawdy …to nastąpi i u nas…za kilka pokoleń.
  Gdzie są ci wszyscy (miliony podobno) , którzy przyrzekali to naszemu Papieżowi?

  „Prawdą człowieka jest to, co go czyni człowiekiem.”
  Antoine de Saint-Exupery

 2. 06 Lip 2011 @ 12:36 pm United Statespestka Poland

  Teraz w Polsce, PRAWDĄ rządzą małpki: Mizaru – nie widząca, Kikazaru – nie słysząca i niesubordynowana Lawazaru – paplająca jak przekupa na rynku próżności.
  Czy coś się zmieni… ? – ciemno to widzę.

>> Do autora

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.